Zwierze w klatce i zwierze wolno żyjące.

Zwierzątka domowe są zdecydowanie w obecnych czasach bardzo, ale to bardzo popularne. Musimy mieć to na uwadze. Jednak obojętnie co mamy na myśli, a czego na myśli nie mamy musimy zdawać sobie sprawę, że posiadanie zwierzątka to olbrzymi szereg obowiązków. Musimy jednak wiedzieć, że nie wszystkich obowiązki te odciągają od pomysłu jakim jest posiadanie zwierzątka jednego, a nawet dwóch. Z reguły decydujemy się na zwierzątko klatkowe jak i także na psa. Zwierząt klatkowych mamy naprawdę olbrzymi wybór. Gdy wejdziemy do sklepu zoologicznego to po prostu nie wiemy na jakie zwierzątko się zdecydować. Obecnie bardzo popularne są szynszyle. Jednak nie jest to proste zwierzę w wychowaniu. Musimy zatem wiedzieć jak opiekować się szynszylami.

 Gdy przynajmniej podstawowej wiedzy nie mamy na ten temat to naprawdę nie powinniśmy się nawet brać za zakup szynszyli czy też nawet brać takowy zakup pod uwagę.
Drugim zwierzątkiem może być pies. Gdy mieszkamy w domku jednorodzinnym, a przy samym domu mamy duży ogród to możemy zamontować w naszych drzwiach drzwiczki dla psa, które spowodują, że nasz pies może sobie wychodzić sam w domu i to nawet po zmroku kiedy my już sobie słodko śpimy w naszej przytulnej sypialni. Czyż to nie jest dobre rozwiązanie? Oczywiście, że tak. Jednak musimy wiedzieć, że nasz ogród musi być w stu procentach zabezpieczony, aby nasz pies miał pełne poczucie bezpieczeństwa.