Pieski stricte domowe

Małe dzieci, mały kłopot, duże dzieci- duży. Takie powiedzenie funkcjonuje w niektórych społecznościach i nie odbiega zbytnio od stanu faktycznego rzeczywistości. Czy tak to ma się również z psami?

Pieski małe rasy posiadają w całkiem sporej ilości. Nazywa się je potocznie pieskami kanapowymi i trzyma wyłącznie w domu. W kinematografii używane zazwyczaj w formie karykaturalnej dla ukazania przywiązania do swych zabaweczek przez egzaltowane damy albo, jako złe i zazdrosne o swoje panie, warczące nieustannie na otoczenie. I tutaj rzeczywistość nie odbiega zbytnio od filmu, przynajmniej w tym drugim przykładzie. Małe pieski potrafią być naprawdę złe i potrzebują nieustannej uwagi. Są także głośne, gdyż brakuje im pewności siebie, jaką posiadają psy o masie większej, które nie potrzebują ciągle ukazywać poprzez ujadanie, jakie to one są groźne.
Pieski małe, w rzeczywistości są niemalże bezbronne i muszą się tak zachowywać, by móc funkcjonować, dlatego czas im poświęcany, musi być relatywnie dłuższy od tego, jakiego potrzebują dostojne, duże czworonogi. Ze względu także na fakt, że zazwyczaj takie pieski śpią w naszych nogach albo nawet i w łóżkach naszych dzieci, trzeba się czasami skonsultować, jak pielęgnować, przykładowo, takiego sznaucera.
Fraza: sznaucer miniaturka pielęgnacja, wpisana w przeglądarkę internetową, pomoże nam wymienić się opiniami i pogłębić wiedzę na temat naszego pupila. Również inne rasy są na forach omawiane i każdy pan psa, znajdzie informacje o swoim przedstawicielu. Jednak bywa, że porady bywają przeciwstawne i wykluczające się wzajemnie i wówczas najlepsza będzie wizyta w dobrym sklepie zoologicznym.