Młode zwierzaki… i ich potrzeby

Posiadacze psów i kotów powinni zapewnić sowim pupilom nie tylko odpowiednią ilość ruchu, ale też zadbać o możliwość zabawy. Szczególnie dotyczy to młodych zwierząt, które uwielbiają się bawić, ale i w starszym wieku psy i koty lubią bawić się jakimiś akcesoriami. Zabawką dla zwierzęcia może być cokolwiek, ale sklepy zoologiczne oferują duży wybór zabawek specjalnie zaprojektowanych do użytku przez czworonogi. Nie są one drogie, a dadzą zwierzęciu dużo frajdy, a przy tym wpłyną pozytywnie na usposobienie i kondycję.
Większość psich ras, a także mieszańców, bardzo lubi się bawić. Zabawki mogą być rozmaite, począwszy od różnego rodzaju gryzaków, po piłki czy frisbee, które zmuszają psa do aktywności ruchowej. W sklepach zoologicznych znaleźć można bardzo duży wybór. Nie jest łatwo dobrać od razu odpowiednią zabawkę, która spodoba się zwierzęciu, dlatego tak wiele osób szuka w internecie informacji, jakie zabawki dla psów są przez nie najbardziej lubiane. Na pewno okaże się, że nasz pies nie każdą zabawką się zainteresuje, ale prędzej czy później na pewno znajdzie się ta idealna.
Koty to zwierzęta, które jeszcze chętniej niż psy lubią różnego rodzaju zabawki. Szczególnie takie, które się samodzielnie ruszają lub mogą być wprawione w ruch przez zwierzę. Zwłaszcza małe kociaki uwielbiają się za takimi zabawkami uganiać. Chcąc się dowiedzieć, jakie zabawki dla małego kota będą najlepsze, najlepiej poszukać informacji w internecie lub na stronach sklepów zoologicznych. Małe koty lubią miękkie zabawki przypominające kształtem myszy. Bardzo przydatne są takie które są umocowane do pałąka i zawieszone na sznurku. Wówczas kot samodzielnie wprawia je w ruch, co imituje zachowanie żywego zwierzęcia.