Mądry wybór psa

Na zakup psa często presję nakładają dzieci. Mały pupil zdaje się być idealnym prezentem dla naszych pociech, ale warto przemyśleć tę decyzję. Nie chodzi o sam zakup, ale odpowiedni dobór rasy do posiadanych warunków. Często zapominamy o tym, że nie każdy pies będzie idealnym dla nas. Wiele zależy od naszego trybu życia oraz codziennych obowiązków.

Dla przykładu, warto zastanowić się nad psami obronnymi. Charakteryzują się określonymi wymaganiami, a także potrzebnym szkoleniem. Rasy takie jak amstaff czy też owczarek niemiecki koniecznie trzeba tresować. Reguła jest prosta, im wcześniej, tym lepiej. Niekiedy działania oswajające podjąć musi specjalnie przeszkolony trener. Warto skorzystać z jego pomocy w specjalnych warunkach. Tak, aby zwierzę nie ,,zdziczało”.

Inne psy potrzebujące specjalnej opieki to kategoria myśliwska. Beagle czy też basset najlepiej czują się na otwartych terenach leśnych. Nie wolno ich ograniczać podczas długich spacerów. Są wskazane przy domach jednorodzinnych oraz dosyć energicznym życiu właścicieli. W zamkniętych przestrzeniach będą zwyczajnie niespełnione oraz nieszczęśliwe.

Najmniej wymagające rasy to kundelki oraz zwierzaki małe. Warto podkreślić również kwestie żywieniowe. Mniejszy żołądek wiąże się z niższym wydatkiem na pokarm. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ pies jest naturalnym, comiesięcznym ,,kosztem”. Trzeba mieć to na uwadze. Zwierzę nie zna pojęcia ,,postu”. Opiekować się nim musimy przez całą dobę. To ogromna radość, ale i zarazem odpowiedzialność.