Dbanie o koty

Koty są tajemniczymi zwierzętami i stosunkowo samodzielnymi, zdarza się więc, że niektórzy ich właściciele zostawiają je samopas, nawet podczas wyjazdu na kilka dni z domu. Jest to w gruncie rzeczy i okrutne i bezmyślne, ale gdy na wsi kot jeszcze ma szansę sobie poradzić w takiej sytuacji, to w mieście skazuje się go takim sposobem na cierpienie. Nawet wówczas, gdy zostawimy mu w zasięgu łapek karmę, wodę i kuwetę.

Zwierzę należy powierzyć sąsiadowi albo go zabrać ze sobą, ale nie robić tego w stylu widywanym na starych filmach, przewożąc zwierzaka w podróżnej torbie. Pomijając już fakt, że najprawdopodobniej nam ucieknie i zacznie hasać po pociągu bądź autobusie i ktoś mu może wyrządzić krzywdę, to będzie mu niewygodnie i potrzebny jest tutaj transporter dla kota, dzięki któremu dostarczymy go w dowolne miejsce bez najmniejszego problemu.
Drugą sprawą dotyczącą tych zwierzaków, są zabawki dla kota, w które przezorni właściciele wolą się zaopatrywać, jak tylko na wzięcie kotka do domu się zdecydują. Zazwyczaj mamy w domach firanki i biada nam, jeśli kot nie będzie miał się czym zająć. Jest to pierwszy sposób używany przez koty do treningów wspinaczkowych i nie potrafią oni odpuścić żadnej firance, zasłonce, czy ozdobom choinkowym. Wystarczy zajrzeć do internetu, gdzie napotkamy mnóstwo filmików, z walącymi się za sprawą kotów choinkami bożonarodzeniowymi w roli głównej.
Koty są ciekawskie i muszą się mieć czym zająć, a do właścicieli należy, żeby jakieś zabawki im zapewnić.