Coś o buldogu francuskim

Mały piesek o nieco groźnie brzmiącej nazwie, należący do psów do towarzystwa, niepodlegający tzw. próbie pracy. Muskularnej budowy, a przy tym buldog francuski kolory ma zróżnicowane, ale określane jedną nazwą: płowe albo pręgowane. Na przykład pies całkowicie biały jest określany jako płowy z dużą zwartością bieli, a zdarzają się umaszczenia czarne i łaciate.
Piesek bardzo łatwy do prowadzenia i towarzyski, a ponadto łatwo akceptujący inne zwierzęta w swoim otoczeniu, więc widok tego psa, jedzącego z jednej miski z kotem nie należy do rzadkości. Niestety ma jeden mankament, gdyż łatwo ulega alergiom pokarmowym i najlepiej jest stosować w jego wypadku specjalistyczne karmy.
Kiedy pragniemy takie zwierzę do własnego domu, niekoniecznie musi to być związane z jego zakupem. Wielu wszak właścicieli posiada suki tej rasy, a nierzadko nie zajmuje się ich handlem, a jedynie zleży im na tym, aby młode pieski przeżyły i trafiły do dobrych właścicieli. Można się w tym wypadku posłużyć internetem i wpisać po prostu w przeglądarkę frazę, która pomoże nam znaleźć takich właścicieli. Przykładowo może to być: buldog francuski adopcja szczeniaki, a do takiego ogłoszenia zawsze jest dołączony kontakt i wystarczy zazwyczaj po pieska się pofatygować osobiście.
Kiedy już jednak się na to zdecydujemy, nie rozczarujmy ofiarodawców złym traktowaniem darowanego zwierzęcia. I nie chodzi tu o to, że ktoś może nas sprawdzić, ale o zwykłą ludzką przyzwoitość. Biorąc pieska w opiekę, musimy mu ją zagwarantować.