Co powinno znaleźć się w wyprawce dla szczeniaka

Pojawienie się szczenięcia w domu to niezwykle ekscytujące wydarzenie dla wszystkich domowników. Aby wprowadzenie pupila w nowe środowisko przebiegło sprawnie, jeszcze przed jego zakupem należy przygotować wszystkie niezbędne rzeczy, które będą potrzebne psu oraz jego rodzinie.

Każdy psiak potrzebuje misek, w których będzie dostawał jedzenie i wodę, dlatego koniecznie zaopatrzmy się w dwie miski dopasowane rozmiarem i wysokością do szczenięcia. Nawet jeśli psiak ma być w przyszłości duży, to w wieku szczenięcym potrzebuje mniejszych misek, które umożliwią mu wygodne i bezpieczne jedzenie i picie. Bardzo ważne jest też, by przyszły właściciel zakupił odpowiedniej szerokości obrożę lub szelki oraz smycz. Te pierwsze muszą być przede wszystkim wygodne i bezpieczne, z kolei smycz powinna zapewniać szczenięciu swobodę na spacerze, dlatego najlepiej, jeśli będzie miała co najmniej 2 metry długości. Psiak powinien mieć ponadto swoje miejsce w domu, w którym może odpocząć, dlatego koniecznie zaopatrzmy się w legowisko. Jakie legowisko dla psa? Wszystko zależy od wielkości psiaka. Powinno być na tyle duże, by szczenię, leżąc na boku, zmieściło się na nim całkowicie. W tym przypadku dobrze jest wziąć też pod uwagę, że nasz mały pupil kiedyś dorośnie. Spokojnie możemy więc zakupić trochę większe legowisko.

Bardzo ważnym elementem w życiu każdego psa, a w szczególności szczenięcia są zabawki. Przynoszą one ulgę szczenięciu podczas wymiany zębów, a dodatkowo są świetnym sposobem na zbudowanie głębokiej więzi z właścicielem. Przy zakupie zabawek dla szczenięcia pamiętajmy jednak, ze młody psiak nie ma jeszcze stabilnego kośćca, przez co łatwo o kontuzje. Dlatego na sam początek nie najlepszym rozwiązaniem jest piłka czy zabawka frisbee, które zachęcają psa do skakania. Sprawdzą się one idealnie, gdy pies zakończy swój wzrost, jednak do tego czasu lepiej wybrać coś mniej niebezpiecznego, na przykład zabawki na jedzenie czy miękki szarpak.